"Червен" успех във Вечното дерби на българския волейбол

Волейболистите на ЦСКА изиграха невероятен двубой срещу Левски Волей и спечелиха драматично с 3:2 Вечното дерби в българския волейбол. Така възпитаниците на Сашо Попов зарадваха 200-те фена, които дойдоха да подкрепят отбора в зала „Васил Симов".

Срещата започна добре за Левски, който водеше с 8:6 при техническата пауза. "Червените" успяха да изравнят, но Левски стигна до ново водачество в резултата при 20:18, но ЦСКА отново се добра до равенство при 21:21. Срещата продължи точка за точка, когато Александров заби за 26:25, а след това негов единичен блок донесе успеха в първия гейм - 0:1 за възпитаниците на Мартин Стоев.

ЦСКА заигра много по-добре през втората част и успя да вземе инициативата при 16:14, а след това разликата набъбна до 22:18. "Сините" обаче не се предадоха и се възползваха от колебанията в полето на ЦСКА, изравнявайки при 23:23. Краси Георгиев направи блок за 24:23, а след това Александров задържа топката - 25:23 и 1:1 във геймовете.

Левски заигра отново на пълни обороти в началото на частта, когато повече с 10:5 и не изглеждаше вероятно „червените" да направят обрат. Това обаче се случи, като постепенно възпитаниците на Сашо Попов намалиха разликата, а и изравниха при 16:16 след ас на Грозданов. Стефанов пък реализира контраатака за 19:17, а оттам ЦСКА затвори частта с 25:20 благодарение на силната си игра в защита - 2:1 за Стефанов и компания.

След като изоставаше с 3:6, съставът на Мартин Стоев се вдигна и направи няколко отлични серии, които осигуриха аванс от 20:13. Отново обаче настъпи необясним срив и ЦСКА успя да изравни за 22:22. Благодарение на ас на Братоев резултатът стана 24:22, а след това атака на Александров завърши гейма при 25:23 - решаващ тайбрек във Вечното дерби.

Интригата в него обаче беше само до 3:3, след което ЦСКА взе инициативата благодарение на ас на Бранимир Грозданов за 7:4. Разликата се покачи отново след блок на Кирчев и атака на Стефанов - 13:8. Оттам нататък Левски така и не успя да се върне в срещата, а Грозданов донесе успеха с атака по диагонала за 15:9 и 3:2 в полза на „червените".

Най-полезен за победата беше Иван Керчев, който наниза 22 точки, а Красимир Георгиев добави 15. Вальо Братоев беше най-резултатен за Левски със своите 19.

Благодарение на успеха си ЦСКА остава на 7-о място, което дели с шампиона Пирин Балканстрой и Монтана - и трите тима са с 14 точки. Левски пък е на второ място с 21.