Червен картон не спря успешното плаване на Левски в бурното Море

снимка: levski.bg

Левски надви по изключително драматичен начин Черно море с 3:2 като гост на „Тича“ в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Тимът на Делио Роси показа блестящ футбол, а головете нанизаха Антонио Вутов, Паулиньо и Давид Яблонски. Радослав Василев на два пъти връщаше интригата в срещата, но „моряците“ не съумяха да изравнят, въпреки че малко след почивката бяха с човек повече. Антонио Вутов си изкара нелеп червен картон и подложи успеха на Левски под съмнение, но „сините“ оцеляха.

Двубоят предложи изключително класен футбол и голяма драма пред двете врати, която се запази до последния съдийски сигнал. Иначе за Левски дебют направи Ривалдиньо, който бе заменен от Станислав Костов в 62-ата минута. Това бе трети успех за „сините“ от 4 мача през пролетта, а Черно море все още търси пролетна победа след 2 равенства и 2 поражения.

Черно море започна по-добре срещата и бързо притисна съперника си в неговата половина. Първата опасна ситуация в мача обаче бе пред вратата на Благой Макенджиев. Милош Цветкович сътвори един от обичайните си пробиви по крилото, който завърши с нещо средно между удар и центриране. Вратарят бе изненадан, а Ривалдиньо само трябваше да вкара топката в празната врата. Там обаче се намеси Даниел Димов и предотврати опасността.

Само 3 минути по-късно Левски поиска дузпа за игра с ръка на Димов след центриране на Жорди Гомес. Станислав Тодоров обаче бе категоричен, че нарушение няма и играта продължи.

Натискът на Левски се засили и логичното се случи в 21-ата минута. Роман Прохазка комбинира с Вутов, а той размина двама играчи на съперника, след което напредна няколко метра с топка в крака и с неспасяем изстрел поведе „сините“ напред в резултата.

Радостта за тима на Делио Роси обаче трая около 60 секунди, защото в ответната атака Черно море изравни. Дълга топка от Хасани доведе до сериозно неразбирателство между Белаид и Яблонски. Последва пас на Огнянов за Радослав Василев и той стреля, Кръстев не изби добре и при добавката Василев вкара за 1:1.

В 30-ата Черно море дори можеше да направи пълен обрат. Фенуш комбинира с Огнянов, а той стреля без подготовка. Там обаче Кръстев бе заел добра позиция и успя да се намеси.

Осем минути по-късно „сините“ отново поведоха, а в основата на головата атака пак бе Антонио Вутов. Халфът изведе прекрасно Паулиньо зад защитата, а той порази целта за 2:1, останал очи в очи с Макенджиев.

Малко след почивката, в 53-ата минута, мачът за Левски бе на път да се преобърне с главата надолу. Най-дейният играч на терена Антонио Вутов си изкара глупав червен картон и остави „сините“ с човек по-малко. Той бе провокиран от Илиас Хасани и миг по-късно го изрита без топка. Това беше видяно от главния съдия, който не се посвени да изгони звездата на гостите.

Тимът на Илиан Илиев натисна уморения съперник, а в 63-ата минута Кръстев бе герой за Левски с уникално спасяване. Зехиров центрира към Георги Илиев, а той отправи перфектен удар в горния ъгъл, който обаче бе отразен от стража на 26-кратните шампиони.

В 65-ата минута на сцената излезе добре познатият герой за Левски и наниза трето попадение. Давид Яблонски се измъкна от защитата и засече във вратата центриране от фаул на Гомес, за да се отчете с осмия си гол за кампанията. Чешкият централен бранител доведе до екстаз гостуващите фенове. Той продължава да е голмайстор за тима на Делио Роси.

В 75-ата обаче „моряците“ се върнаха в играта. Резервата Дани Кики направи добро включване по крилото, след което центрира майсторски за Ради Василев. Бившият национал надскочи Белаид и с глава направи 2:3 с второто си попадение в срещата.

Две минути по-късно Атанас Зехиров размина отбраната на столичани, но ударът му попадна в ръцете на Кръстев. Дотам стигнаха силите на футболистите на Илиан Илиев и те загубиха за втори път от началото на пролетния дял.

Левски остава трети с 49 точки – на 5 зад ЦСКА-София и на 11 зад лидера Лудогорец. Тимът на Илиан Илиев пък заема 9-ата позиция с 27 пункта.