"Червен" ботуш стъпка "канарчетата" на Армията

ЦСКА се наложи убедително в дербито срещу Ботев (Пловдив) с 4:1 в мач от XXVII кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Българска армия". Тимът на домакините беше без наказаните Фернандо Каранга и Николай Бодуров, Кирил Десподов остана на резервната скамейка, а Кристиян Малинов отпадна от групата за мача.

Армейците пропуснаха отлични възможности да поведат в резултата преди това се случи след автогол на Пламен Димов в 39-та минута, когато той засече топката с глава след центриране на Тиаго Родригес от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част португалецът отново центрира от фаул, а Раул Лое беше точен с глава за 2:0.

В 52-та минута Серкан Юсеин опита да изчисти топката, но тя се удари в Тиаго и прехвърли вратаря Чворович за 3:0. В 78-та минута своя официален дебют за ЦСКА направи Андре Монтейро - Укра, който влезе на мястото на Енрике Рафаел. В 84-та Стивън Петков върна едно попадение за гостите, а в добавеното време Едвин Джеси асистира на Жан Бланко, който оформи крайното 4:1.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Лудогорец в Разград. Двубоят ще се играе на 6 април (петък) от 17:00 часа, а Ботев приема в Пловдив Левски.