Черноморец взе сладък реванш в бургаското дерби

Черноморец разби Нефтохимик с 4:0 в дербито на Бургас и увеличи шансовете си за оставане в А група и през следващия сезон.

Головете за "акулите" вкараха Симеон Райков и Милчо Ангелов през първото полувреме. През втората част отново Ангелов направи 3:0, а крайния резултат оформи Жереми Манзоро. Капитанът Лъчезар Балтанов пък пропусна и дузпа.

Така Черноморец постигна първа победа срещу своя съперник в едва третия мач помежду им през този сезон. С нея те събраха актив от 31 точки и вече са само на три от спасителното 10-о място, което заема Славия. "Белите" обаче са с мач по-малко, а в този кръг те почиват.

"Шейховете" пък остават на последното 14-о място в А група със само 12 спечелени точки, половината от които им донесоха именно победите над Черноморец в редовния сезон. Шансовете на "зелените" за оцеляване пък остават само на теория.

4075292

Черноморец бе по-добрият отбор през целия двубой и нито за миг не остави съмнения, че повече заслужава трите точки. Играчите на Димитър Димитров се хвърлиха в атаки още от първия съдийски сигнал и в началните минути пропуснаха да открият чрез Карлос Фонсека и Симеон Райков.

След още един пропуск на Лъчезар Балтанов, резултатът най-после бе открит в 20-а минута. Автор на попадението стана Симеон Райков, а то бе много красиво. Бившият футболист на Левски и Черно море стреля от границата на наказателното поле, стражът на Нефтохимик Костадин Георгиев опита намеса, но топката все пак влетя в мрежата му за 1:0.

4075293

Георгиев спаси вратата си от второ попадение в 24-а минута, след като изби друг шут на Райков, но в 30-а отново бе безпомощен. Тогава самият страж на "шейховете" сгреши една топка и я подаде на Ванчо Траянов, който веднага центрира към непокрития Милчо Ангелов и той с глава я вкара между краката на Георгиев за 2:0.

Мощната подкрепа на феновете на Нефтохимик не успя да вдигне тима през втората част и той регистрира нови две попадения. Предо това, в 51-а минута Станислав Жеков задържа Симеон Райков в наказателното поле и главният рефер Станислав Тодоров посочи бялата точка и показа жълт картон на играча на "зелените". Зад топката застана Лъчо Балтанов, но стреля слабо и Георгиев изби.

4075296

Това не промени ситуацията на терена и седем минути по-късно падна и третия гол във вратата на Нафтата. Карлос Фонсека центрира в наказателното поле, където отново непокрит бе оставен младият Милчо Ангелов, който бе точен за 3:0.

Играчите на Златко Янков опитаха да създадат нещо пред вратата на Младен Живкович, но стигнаха само до няколко удара на Живко Петков, Любомир Божинов и Коста Янев, които не представляваха кой знае каква опасност за вратата на Черноморец.

В 83-а минута резултатът стана плачевен. Лъчо Балтанов и Жереми Манзоро излъгаха защитата на Нефтохимик. Капитанът на "акулите" чукна към своя съотборник, той се справи с трима бранители в наказателното поле и с ефектен удар опъна мрежата зад Георгиев за четвърти път.