Черноморец вкара четири на Пирин

снимка: Пресслужба Черноморец

Борещият се за оставане в елита отбор на Черноморец /Бургас/ победи с убедителното 4:0 вече изпадналия Пирин /Гоце Делчев/ в мач от 35-тия кръг на А-футболна група - втора седмица.

В 9-та минута Крум Стоянов проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където от точката на дузпата Милен Василев с точен удар изпрати топката в мрежата на Абди Абдиков - 1:0 за Черноморец. Малко по-късно - в 17-та минута, Милен Василев бе близко до втория си гол в мача, но ударът му от границата на наказателното поле бе избит от Абди Абдиков в ъглов удар.

В 24-та минута пък Годфред Бекое бе изведен сам срещу Абдиков, но ганайският нападател на бургазлии стреля в тялото на вратаря на гостите от Гоце Делчев.

Домакините доминираха и през второто полувреме и в 51-та минута след центриране на влезлия като резерва Венелин Филипов защитникът на гостите Румен Лапантов си отбеляза автогол - 2:0 за Черноморец. А в 63-та минута Милен Василев, отново след центриране на Венелин Филипов, отбеляза с красив удар от воле втория си гол в мача - 3:0 за Черноморец.

В 85-та минута Годфред Бекое излезе сам срещу вратаря на гостите Абдиков, но ганайският футболист отново не успя да преодолее вратаря.

В даденото от съдията продължение след края на мача след бърза контраатака Симеон Райков оформи крайния резултат - 4:0 за Черноморец.