Черноморец утежни положението на Локо (Сф)

Черноморец /Бургас/ победи Локомотив /София/ с 3:1 в мач от 28-мия кръг на "А"-футболна група.

Още в третата минута гостите бяха близко до откриване на резултата: бразилецът с български паспорт и бивш български национал Маркиньос стреля от фаул, но 21-годишният вратар на бургазлии Ник Дашев майсторски спаси.

В 13-та минута пък домакините бяха близко до гола, но силният удар на Тодор Паланков от около тридесетина метра мина над напречната греда на столичните "железничари".

А в последната минута на първото полувреме отново Тодор Паланков стреля силно от около 15-тина метра, но вратарят на столичани Божидар Митрев спаси.

В 56-та минута пък Лъчезар Балтанов от удобна позиция отправи добър удар, но топката срещна гредата. Последните тридесет минути на мача станаха "голов трилър".

В 61-та минута Маркиньос се възползва от центриране от десния фланг и от пет метра изпрати топката в мрежата на Ник Дашев - 1:0 за Локомотив /София/. В 69-та минута Гаел центрира добре и Преслав Йорданов с точен удар с глава изравни резултата - 1:1.

В 73-та минута Цветомир Цонков с плонж изпрати топката в мрежата на столичани - 2:1.

А в 75-та минута Венелин Филипов се възползва от колективна грешка в защитата на столичани и резултатът стана 3:1 за Черноморец, при който прозвуча и последният съдийски сигнал, посочва БТА.