Черноморец спечели контрола и освободи французин

снимка: Пресслужба Черноморец

Черноморец се наложи с 2:1 над втородивизионния Калиакра (Каварна) в контролна среща, която се игра на базата Гнездо на акули.

Старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров-Херо пусна два различни състава в игра, като единствено Крум Стоянов игра пълни 90 минути. Футболистите на Черноморец доминираха през цялото време и трябваше да спечелят много по-убедително, но пропуски ги лишиха ощ още голове във вратата на младежкия национал Димитър Илиев.

Яник Боли откри резултата в 42-ата минута след хубав далечен удар, а преди гола пак той, както и Крум Стоянов след индивидуален пробив не успяха да се разпишат. В 75-ата минута бразилецът Нилтон, който е на проби, покачи на 2:0. Нилтон, който играе като ляв полузащитник, влезе в центъра на атаката и копна топката над втория вратар на гостите Християн Славов.

В 79-ата минута камерунският нападател на Калиакра- Фока, наказа грешка на защитата на Черноморец и закъсняла реакция на вратаря Янко Георгиев и оформи крайното 2:1. Малко след това Преслав Йорданов не успя да увеличи аванса на Черноморец, след като пропусна на празна врата.

След мача стана ясно, че френският полузащитник Елтон Букетсу е освободен и на него няма да се разчита за пролетта.

Букетсу беше най-дълго каралият проби в Черноморец тази зима играч, след като Димитър Димитров изчакваше дали няма да бъде продаден някои от атакуващите му футболисти.