Черноморец сложи 5 на Мездра, Спортист удари Локо (Пд) у дома

снимка: Пресслужба Черноморец

Отборът на Черноморец (Бургас) спечели категорично гостуването си на тима на Локомотив (Мездра) с 5:0. Момчетата на Красимир Балъков продължават със силното си представяне от началото на сезона и са с равен актив с ЦСКА, който днес успя да направи само равенство срещу Пирин.

Още в 4-ата минута Мартин Тошев се възползва от грешка в отбраната на Локомотив Мездра и простреля Линков за 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме на срещата в Мездра.

Две минути след подновяването на играта отново се стигна до грешка в отбраната на Локомотив Мездра, от която се възползва влезлият като резерва Костадин Дяков и той прати за втори път топката в мрежата на Линков. 10 минути по-късно след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Локомотив Дяков се оказа най-съобразителен и засече топката с глава в мрежата на Линков.

Осем минути преди края на срещата друга резерва в тима Дуду се възползва от ново неразбирателство в защитата на Локомотив и вкара четвърти гол във вратата на Линков. В последната минута на срещата след страхотен изстрел от границите на наказателното поле, Дуду отбеляза втория си гол, оформяйки разгрома на домакините.

В друга среща, играна по същото време на стадиона в Своге, местният Спортист сензационно победи пловдивския Локомотив с 2:1. В 15-ата минута Мирослав Антонов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него самия, и откри резултата в полза на домакините. В 31-ата обаче Красен Трифонов се възползва от грешка в отбраната на домакините и успя да изравни.

В даденото от съдията продължение обаче, Харизанов подаде добре към Ивайло Димитров, който овладя топката на гърди и стреля със задна ножица, след което топката срещна лявата греда и влезе във вратата на Ставрев, донасяйки три важни точки за новака в А група.