Черноморец се позабавлява с Любимец

Отборът на Черноморец записа едва шеста победа от 21 изиграни срещи в "А" група през този сезон, след като днес "акулите" разгромиха у дома друг тим с повече от сериозни проблеми - Любимец.

Бургаският тим постигна зрелищна победа с 5:0 на своя "Лазур", като по този начин воденият от Димитър Димитров - Херо състав събра актив от 21 точки на сметката си. Черноморец обаче остава на 11-а позиция в класирането, не успявайки да догони десетия Локомотив (Сф).

Любимец пък инкасира четвърта поредна загуба и остава 12-и със 17 пункта.

Още на почивката домакините вече имаха аванс от две попадения, след като Пехливанов откри след само три минути игра, а Амари удвои в 43'.

През втората част "акулите" съвсем се развихриха, бележейки още три попадения за доста изстрадалите си през този сезон почитатели.

Петър Атанасов направи 3:0 в 72', а пет минути преди края Маркиньо добави още един гол за 4:0.

До края на мача остана време и за пети гол, който бе дело на Лъчезар Балтанов в даденото от съдията продължение.