Черноморец с първа победа от септември

Отборът на Черноморец записа първа победа в "А" група от месец септември насам, след като днес "акулите" спечелиха с 2:1 срещу гостуващия Локомотив (Сф) в мач от 17-ия кръг.

Николай Павлов и Нажиб Амари бяха точни за домакините, докато новото попълнение Седрик Базея отбеляза своя първи гол за "столичните железничари".

Така воденият от Димитър Димитров състав записа четвърта победа от началото на сезона, а трите точки ще изкачат "акулите" с две места до 11-та позиция в таблицата. Черноморец разполага с вече 15 пункта в актива си, докато Локо (Сф) остава 9-и с 22 точки.

Първата част на "Лазур" завърши без отбелязани попадения, но след почивката в Бургас стана наистина интересно.

В 52' резултатът бе открит, а домакините разпечатаха вратата на Галев. Грешка на Бранеков позволи на Николай Павлов да излезе на добра позиция, като последният не сбърка и откри - 1:0.

Пет минути по-късно наставникът на гостите Стефан Генов гласува доверие на новото попълнение Седрик Базея, а тъмнокожият таран се отблагодари подобаващо в 70'. Стражът на домакините Янко Георгиев не се намеси добре, което позволи на Базея да възстанови равенството.

Радостта на Локомотив обаче не трая дълго, защото три минути по-късно Черноморец възстанови аванса си. Отлична атака на "акулите" бе завършена от Нажиб Амари, който простреля Галев за 2:1.

В последните минути гостите от София претендираха за дузпа, след като Гаел бе съборен от Янко Георгиев. Радослав Станев обаче предпочете да запази мълчание.