Черноморец разплака Славия

Черноморец спечели с 2:1 срещу Славия и съхрани минималните си шансове за оцеляване в А група. Бургазлии тотално доминираха през второто полувреме и направиха обрат от 0:1 до 2:1 най-вече благодарение на 19-годишния си нападател Милчо Ангелов. Черноморец вече е с 34 точки, на 3 след Славия.

Славистите откриха резултата в 28-ата минута малко щастливо. Янко Сандански стреля от фаул, топката се отклони в застаналия на стената Радослав Василев и подлъга вратаря Жимкович, за да влезе в мрежата му.

До края на първата част обаче гостите можеха да решат всичко в своя полза, след като техни играчи на два пъти оставаха сами срещу вратаря. Първо Радослав Василев беше оставен, но вратарят спаси, както и добавката на Чавдар Янков.

В последните секунди на първата част Галин Иванов сам по диагонала стреля отстрани. Второто полувреме започна с много сериозен натиск на Черноморец, а в 50-ата минута Лъчезар Балтанов пропусна от пет метра.

В 64-ата минута гостите останаха с десет души, тъй като Цветомир Панов получи два жълти картона само в рамките на 4 минути. Карлос Фонсека изравни за акулите в 68-ата минута след меле, трудно овладяване на топката, но все пак удар с боц от 5 метра. Малко преди това Лъчезар Балтанов пак пропусна.

След влизането на младия Милчо Ангелов атаките на Черноморец станаха още по-опасни и логично той се оказа голмайстор в 80-ата минута. Ангелов се възползва от неориентирана игра на Кире Ристевски, който му подари топката, след това дрибрира надясно и елиминира още един път македонския защитник на гостите.

От съвсем малък ъгъл с неудобния си десен крак Ангелов прониза вратаря Георги Петков. В 91-ата минута авторът на второто попадение можеше да вкара и още един път, но от 10 метра стреля през човек в ръцете на Петков, посочва БТА.