Черноморец разпиля Калиакра с четири красиви гола

Четири страхотни изпълнения на играчите на Черноморец бяха достатъчни за победата с 4:0 на „акулите" над Калиакра на градския стадион в Каварна.

Старши треньорът на бургаския клуб Димитър Димитров изгледа мача от трибуните заради наказание, а в 55-ата минута малкото зрители по трибуните станаха на крака, за да аплодират Асис.

Офанзивният халф на Черноморец получи диагонален пас и от левия ъгъл на наказателното поле с прекрасно воле тип „падащ лист" не остави шансове на вратаря Цветан Димитров - 0:1. Попадението бе едно от най-красивите по българските терени от началото на пролетния полусезон.

В 66-ата минута пък добра контраатака на гостите завърши с хубаво центриране по десния фланг на Венцислав Христов, което беше засечено остро с глава от Яник Боли и топката отново се оплете в мрежата на Калиакра.

В заключителните секунди на редовното време поредната скоростна акция на „акулите" доведе до трето попадение - Атиф Шаешу получ пас отдясно, овладя кълбото с едно докосване и си го нагласи за воле, след което безпощадно разстреля Димитров - 0:3.

В 93-ата минута пък Преслав Йорданов също записа името си сред голмайсторите, след като Шаешу проби по левия фланг и отправи остър изстрел, а вратарят на домакините със спасяването си насочи топката към бившия нападател на Локомотив София, който с глава отблизо фиксира крайното 0:4.

Така Черноморец вече има 40 точки и се доближи на 2 от третия в класирането ЦСКА, който обаче още не е изиграл мача си с Локомотив София. Калиакра записа шесто поредно поражение в А група и остава предпоследен със скромния актив от 7 пункта.

Първото полувреме бе по-скучното от двете, но в него домакините създадоха по-опасните положения, въпреки че не се стигна до проблеми за вратаря на Черноморец Стоян Колев.

Най-близо до гола Калиакра беше в 32-ата минута, когато в наказателното поле на гостите се създаде разбъркване и Яшар трябваше да нанесе решаващ изстрел, но не можа да нацели топката и я прати далеч встрани.

След почивката „акулите" разпиляха съперника си на контраатаки и имаха възможност да отбележат повече от 2 гола. 10 минути след подновяването на играта Асис остана без опека отляво пред наказателното поле и след като получи топката, я прати по прекрасен начин в долния ъгъл на Димитров за 0:1.

Домакините пробваха да отговорят на предизвикателството и Четин Садула сериозно затрудни Стоян Колев с коварния си удар, но все пак стражът на гостите отрази опасността. Яшар бе много активен в минутите след гола, но острите му центрирания успоредно на голлинията не биваха засичани от съотборниците му.

В 66-ата минута нова контраакция на Черноморец завърши с втори гол, след като Христов сервира кълбото в наказателното поле отдясно, а Боли се извиси и с глава го прати неспасяемо в мрежата за 0:2.

Калиакра имаше претенции за дузпа на два пъти в последния четвърт час от мача - първо Яшар направи самостоятелен пробив и след като нахлу в наказателното поле се строполи под натиска на противников бранител.

Малко по-късно пък след центриране от корнер и ново разбъркване домакините претендираха за игра с ръка в пеналтерията, но съдията Александър Костадинов не уважи и двата им апела.

В 79-ата минута Черноморец можеше да елиминира съвсем интригата с поредната си скоростна акция, при която Боли се озова очи в очи с Цветан Димитров. Нападателят на „акулите" бе напълно необезпокояван, но шутът му по диагонала бе отразен майсторски от вратаря на домакините.

Боли обаче трябва да съжалява за изпуснатото стопроцентово положение и заслужи упреците на Асис, който на празна врата очакваше подаване, с което да направи резултата 0:3.

До края на срещата домакините създадоха още работа за Стоян Колев, на когото се наложи да спасява коварен удар с глава, който все пак не се озова в мрежата му и преднината на „акулите" остана непокътната.

В заключителните секунди на редовното време обаче поредната скоростна акция на „акулите" доведе до трето попадение - Атиф Шаешу получ пас отдясно, овладя кълбото с едно докосване и си го нагласи за воле, след което безпощадно разстреля Димитров - 0:3.