Черноморец предреши реванша със Спартак след разгром в Плевен

Отборът на Черноморец (Бургас) се поздрави с изразителна победа с 0:4 при визитата си на Спартак (Плевен) в последния мач от първите 1/16-финални двубои от турнира за Купата на България и така до голяма степен направи реванша на стадион "Лазур" в Бургас протоколен.

Резултатът бе открит от Преслав Йорданов в 41-ата минута, който се възползва по най-добрия начин от центриране на Гаел Нландулу в наказателното поле на плевенчани и засече топката в мрежата за 0:1.

"Акулите" нанесоха втория си удар в допълнителното време на първото полувреме (45+1'), когато Георги Терзиев бе най-съобразителен при едно центриране от корнер и с глава засече топката неспасяемо във вратата на Спартак, удвоявайки преднината на своя отбор - 0:2.

След почивката паднаха още два гола във вратата на домакините. Първо Даниел Младенов направи резултата класически в 56-ата минута при добавка след удар на Преслав Йорданов, а крайното 0:4 оформи влезлият като резерва Юсуф Уатара, който наказа грешка на вратаря на плевенчани Станислав Антонов, който изпусна топката при едно центриране, за да сложи точка на спора.

Срещите реванши от 1/16-финалите от турнира за Купата на България ще се играят на 24 и 25 ноември.