Черноморец победи Етър с 4:1

Воденият от Красимир Балъков отбор на Черноморец Бургас победи с 4:1 Етър (Велико Търново) в приятелски мач, игран на стадион "Лазур" в морския град.

Възпитаниците на Красимир Балъков предрешиха крайния победител още през първото полувреме, когато водеха с 3:0.

Мишел Платини откри резултата за Черноморец в 20-та минута след асистенция на Марин Петров. В 24-та минута Иван Петров подаде точно на Дуду и от десетина метра бразилецът удвои. В 27-та минута, след изпълнение на ъглов удар от Любомир Божинов най-съобразителен бе в наказателното поле бе Венци Бонев, който с глава увеличи на 3:0.

В 63-та минта Георги Божилов направи резултата 4:0 след разбъркване, а в 72-та минута Димитър Димитров отбеляза почетния гол за гостите.

В неделя футболистите на Черноморец заминават за едоседмичен лагер в околностите на Щутгарт, а в понеделник президентът на клуба Митко Събев и старши треньорът на отбора и бивш български национал Красимир Балъков ще имат среща с ръководството на лидера в германското футболно първенство Хофенхайм.