Черноморец победи Берое в контрола

снимка: Пресслужба Черноморец

Черноморец се наложи с 1:0 над Берое в контролна среща, която се игра на стадиона в Поморие. Капитанът на бургазлии Лъчезар Балтанов вкара единственото попадение в мача от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Владимир Зафиров.

Първата прилична атака в мача беше за гостите от Берое, когато новото попълнение Спировски излезе на добра позиция сам срещу Стефано Кунчев и стреля. Бургаският вратар отби, но пред празната врата нямаше кой да направи добавка.

В 25-ата минута съдията отсъди дузпа заради игра с ръка на Зафиров, като той посрещна топката след центриране на Карлос Фонсека от дясно. Балтанов не остави шанс на беройския вратар Караджов. В следващата атака Фонсека искаше втора дузпа за поваляне, а малко по-късно пак той по диагонала не успя да нанесе точен изстрел.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по няколко добри възможности. Мателе, който е на проби, и Фонсека пропуснаха за Черноморец, а след грешка на македонския защитник Дамчевски попадението беше близо и пред Мартин Райнов, но Кунчев изпревари всички и улови. През второто полувреме темпото беше доста ниско, като само в 2-3 ситуации двата отбора загатнаха за някакви качества.

Веднъж вратарят Янко Георгиев се намеси след удар на Спировски, а после и Венцислав Христов искаше дузпа за Берое, но съдията я подмина. Дебют за Черноморец, освен Мателе, направи и Славчо Шоколаров, който също е на проби, посочва БТА.