Черноморец Одеса шамароса Динамо насред Загреб (ВИДЕО)

Отборът на Черноморец Одеса се присъедини към Лудогорец в челото на група B на Лига Европа, след като днес украинците постигнаха успех с 2:1 при гостуването на хърватския шампион Динамо Загреб.

Срещата на "Максимир" започна отлично за домакините, които имаха аванс от един гол на почивката. През втората част обаче играта на хърватите се срина, което и позволи на Черноморец да осъществи пълен обрат.

В 43' трибуните в Загреб бяха зарадвани, след като Жуниор Фернандес прониза вратаря Безотосни и изведе Динамо напред.

Между 62' и 65' обаче хърватският шампион бе пратен в нокдаун, инкасирайки две бързи попадения в мрежата.

Първо Алексей Антонов изравни за украинците, а три минути по-късно котдивоарецът Джа Джедже отбеляза крайното 1:2.

В следващия кръг Динамо Загреб гостува на Лудогорец в София, докато Черноморец приема ПСВ.