Черноморец обърна Ботев Вр за 2:1 в Бургас

Черноморец се наложи с 2:1 над Ботев (Враца) в среща от 8-ия кръг, като това е втора победа за акулите. Те обаче трябваше да стигнат до нея след пълен обрат, тъй като започнаха с автогол на Георги Терзиев.

Венцислав Христов изравни, а Исуф Уатара направи 2:1 пред обидно малко зрители на стадиона в Бургас. След този успех Черноморец вече има 9 точки и се нарежда на 9-о място, докато врачани са с 6 и в зоната на изпадащите.

17-годишният Станислав Дрянов, продукт на школата на Черноморец, направи днес дебют за представителния отбор. Домакините от Черноморец започнаха с атаките от първата минута и можеха да получат дузпа. Съдията Николай Йорданов обаче не уважи претенциите им, че Николай Маринов е играл с ръка след центриране на Исуф Уатара.

В 8-ата минута Венцислав Христов опита силен удар, но топката беше закована в ръцете на вратаря на врачани. Изненадващо в 20-ата минута гостите откриха резултата благодарение на автогол на Георги Терзиев, който прати топката в собствената си врата след центриране на Руслан Куанг.

Акулите изравниха в 27-ата минута, като при една от постоянните им атаки топката попадна във Венцислав Христов и той със силен удар прати топката в мрежата. Веднага след изравнителното попадение футболистите на треньора Димитър Димитров-Херо упражниха сериозен натиск, но се сблъскаха със сгъстената защита на врачани.

Пламен Димов с глава затрудни вратаря Иванов след центриране на Уатара, а след това и африканецът можеше да се разпише, но пак вратарят показа котешки рефлекс. Bрачани опитаха да накъсат играта с повече тактически нарушия в началото на второто полувреме, но в 50-ата минута Пламен Димов пропусна да донесе аванс на своите.

4 минути по-късно Венелин Филипов проби по дясното крило и даде на Христов, но той пропиля нов шанс. Все пак логичното се случи в 60-ата минута, а Черноморец поведе с 2:1. Исуф Уатара излезе сам срещу вратаря след пас на Венци Христов и не сгреши.

До края на срещата бургазлии контролираха събитията на терена, а единствената възможност за Ботев пропусна Илия Илиев, който изпрати топката в аут с удар от 10 метра.