Черноморец обезмисли реванша с Монтана

Черноморец спечели с 3:1 срещу Монтана в първа осминафинална среща и направи до голяма степен реванша след три дни протоколен.

Бургазлии стигнаха до успеха благодарение на головете на Милчо Ангелов, Петър Атанасов и Неджиб Амари, които направиха преднината им класическа след час игра.

Милчо Ангелов откри резултата в 14-ата минута, след като отне топката от Антон Костадинов и излезе сам срещу вратаря. Христо Иванов отрази първия удар на младия нападател, но нямаше шанс при добавката.

В 38-ата минута домакините стигнаха до първото си истинско положение, след като Мирослав Антонов изведе Ели Маркес сам срещу вратаря. Бразилецът обаче не успя да вкара, тъй като Янко Георгиев излезе и скъси максимално ъгъла му.

Пет минути след началото на второто полувреме Неджиб Амари пресече топката в центъра и изведе Петър Атанасов на чиста позиция, за когото не беше проблем да вкара край неособено високия вратар на домакините- 0:2.

В 58-ата минута Неджиб Амари направи резултата класически, след като с глава се разписа на задна греда. Топката прелетя от десния фланг, откъдето центрира Чико, а нито един от бранителите на домакините не реагира.

В края на мача домакините все пак стигнаха до почетен гол, дело на Мирослав Антонов. Той получи топката около 10-ия метър, след като му беше свалена от Йордан Тодоров-Бозата, и с отсечен удар прониза Янко Георгиев.