Черноморец нанесе първа загуба на шампиона Лудогорец (снимки)

Отборът на Черноморец нанесе първа загуба за сезона на шампиона Лудогорец в мач от 10-ия кръг на А група, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Единственото попадение в срещата бе дело на Тодор Паланков в 30-ата минута.

Срещата започна с домакински натиск на Черноморец и още в 3-ата минута Иван Чворович трябваше да се намесва решително след удар на Венцислав Христов.

Отговорът на разградчани не закъсня и малко по-късно Йордан Минев стреля от близко разстояние, но точно в ръцете на Стоян Колев. След това Станислав Генчев засече топката с глава след центриране от корнер, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Черноморец откри резултата. Юсуф Уатара центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, там Чворович и няколко играчи на Лудогорец не успяха да изчистят, а падналият Тодор Паланков с крак бутна топката в мрежата за 1:0.

До края на първото полувреме "орлите" се опитаха да упражнят натиск, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение.

След почивката Лудогорец вече беше по-активният отбор на терена. Още в 46-ата минута Франк Гела стреля със странична ножица, но Стоян Колев бе на мястото си и спаси. Три минути по-късно (49') Марселиньо преодоля трима защитници на "акулите" и стреля, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

До края на мача възпитаниците на Ивайло Петев обсадиха вратата на домакините, но така и не успяха да стигнат до заветното попадение и записаха първата си загуба от началото на сезона.

Въпреки поражението, Лудогорец остава лидер във временното класиране на А група с актив от 25 точки, но Левски вече има колкото тях, само че "сините" са с по-лоша голова разлика. Черноморец пък се изкачи на 6-то място с 15 точки.