Черноморец-Левски влиза в ефира на БНТ

Българската национална телевизия ще излъчи пряко старта на пролетния полусезон от шампионата по футбол на България със срещата Черноморец - Левски от 16-ия кръг на "А" ПФГ . Зрителите ще могат да видят мача тази неделя, 3 март, от 16:00 часа по БНТ1 и БНТ Свят. Мачът ще коментира Никола Ибришимов, а репортер е Антония Близнакова.

Преди срещата БНТ ще излъчи и студио, чиито старт е в 15:30ч. Негов водещ е Радостин Любомиров, а гост-коментатор ще бъде бившият футболист и от дълги години треньор Ангел Славков.

В ефира на БНТ в рамките на пролетния полусезон зрителите ще могат да видят още срещите ЦСКА - Черноморец (10 март, 15:45 ч), Черноморец - Ботев Пд (15 март, 17.00 ч.), Локомотив Сф - Лудогорец (31 март, 15.45 ч.), Левски - Берое (7 април, 16:00 ч.), Пирин ГД - Левски (10 април, 14:00 ч.), Славия - Литекс (14 април, 15:00 ч.).

Националната телевизия ще предава на 13 март и четвъртфиналите за Купата на България - срещите Локомотив Сф - ЦСКА на 13 март от 15:30 ч. и Левски - Литекс от 18:00 ч., както и реваншите на 3 април - ЦСКА - Локомотив Сф от 15:30 ч., и Литекс - Левски от 18:00 ч.

От тази събота БНТ подновява излъчването на обзорното футболно предаване "Трето полувреме". В разширения времеви модул от 50 минути, всяка събота вечер, зрителите ще могат да проследят репортажи и интервюта от всички футболни срещи от "А" група и Купата на България.

"Трето полувреме" ще заложи на картината от мачовете, както и на сериозния футболен анализ на най-важните моменти от дербитата във всеки кръг. Предаването ще се излъчва на живо и по БНТ СВЯТ, всяка събота в 21:40 часа. Тази събота, от 22:00 ч. по БНТ СВЯТ основно място в предаването ще имат дербитата ЦСКА - Литекс и Черноморец - Левски.

Зрителите ще видят репортажи и от всички останали мачове от кръга, които ще бъдат обезпечени от екипа на Продуцентски Център "Спорт" и с помощта най-добрата кореспондентска мрежа в България. Водещ в този брой на предаването ще бъде Ивайло Ангелов, а негов гост е Владимир Манчев.