Черноморец изпусна Локо (Пд) в края

снимка: Пресслужба Черноморец

С гол в 90-ата минута Локомотив (Пловдив) се спаси от изненадваща „домакинска“ загуба от Черноморец и се добра до равенство 1:1 в изключително интригуващ и напрегнат последен мач от 25-ия кръг на А група, проведен на неутрален терен в Любимец.

Символичните домакини бяха изправени пред реалната опасност да запишат конфузно поражение от един от отборите в зоната на изпадащите, но гол с глава на Хамед Намуши в последните секунди на редовното време спасиха точката за „смърфовете“.

Въпреки героичните си прояви през целия мач, вратарят на Черноморец Младен Живкович бе безпомощен при центриране от пряк свободен удар на Дани Кики, при което трима души от домакините се озоваха без опека фронтално срещу вратата.

Намуши бе в най-добра позиция и с глава реализира изравнителния гол, макар че в суматохата в добавените 3 минути улисаните в предни позиции „смърфове“ можеха отново да допуснат гол. Лъчезар Балтанов обаче изпусна от чиста позиция в наказателното поле, останал сам срещу Йордан Господинов.

Капитанът на Черноморец обаче реализира попадението в 15-ата минута, с което „акулите“ можеха да се поздравят със заслужен успех заради цялостното себераздаване на тежкия терен в Любимец.

В крайна сметка по-голямата класа на състава на Локо (Пд) доведе до реми, което все пак е достатъчно за „железничарите“ да окупират 4-ата позиция и да изместят Левски, след като събраха 45 точки – 1 повече от „сините“.

Черноморец за втори пореден път допуска решителен гол в последната минута, като остава 11-ти с 22 пункта. Вратарят на „акулите“ Младен Живкович заслужава най-много похвали от състава на символичните гости, защото на няколко пъти и през двете полувремена със страхотните си намеси спираше футболистите на Локо от чисти позиции.