Черноморец изненада Миньор за втора победа през пролетта

Отборът на Черноморец постигна победа с 1:0 като гост на тима на Миньор (Перник) в среща от 21-ия кръг на News7 футболно първенство. Това бе втора поредна победа за възпитаниците на Димитър Димитров - Херо, които започнаха с три поредни загуби пролетния полусезон.

Единственият гол в мача отбеляза Лорис Арно още в третата минута на мача. С тази загуба отборът на Миньор (Пк) остава на 14-то място след като останалите отбори под чертата също се издъниха.

Срещата започна с гол от съблекалните. Още в 3-та минута Ванчо Траянов започна атака отдясно и намери Арно сам в наказателното поле. Първият удар на французина бе избит от вратаря, но топката попадна отновов Арно, който този път откри резултата.

В следващите минути Миньор наложи териториален превес, но отбора на стигаше до положения за гол пред вратата на гостите. Черноморец пък очакваше своя съперник на контраатаки и при едната Филипов нахлу опасно, но в последния момент изгуби топката. Йорданов от домакините пробва удар от границата на наказателното поле, но неточно.

В началото на второто полувреме домакините пробваха с центрирания да стигнат до опасности пред вратата на Стоян Колев. Олегов пробва удар, но не уцели вратата.

Най-чистото положение дойде в 54-та минута, когато Маду изведе перфектно Петър Петров, но той стреля във вратаря. В 73-та минута Йорданов от гостите бе изведен на добра позиция, но вратаря Пейков се справи.