Черноморец измъкна три точки в Любимец

Черноморец спечели щастливо срещу новака и сензация до момента на първенството Любимец с 2:1.

Любимчани регистрираха трето поредно поражение, но можеха и да го избегнат, ако в последните пет минути бяха вкарали дузпа и след това още едно 100-процентово положение.

Още в 19-ата минута гостите от Бургас откриха резултата, като Жереми Манзоро се разписа с първия удар в мача по посока на една от двете врати. Той наказа грешка на защитата на Любимец, сам нахлу с топката и преодоля вратаря Рашков. Десет минути по-късно Карлос Фонсека пропусна да удвои преднината на гостите, след като се озова сам срещу вратаря Рашков, но би в аут.

Силните минути на Черноморец продължиха и в 33-ата минута десният бранител Чико излезе по диагонала на чиста позиция. Португалският бек стреля без да се бави, но топката се отби в горната греда. Чак в последната минута на първата част Любимец създаде напрежение за Дашев, но то дойде повече заради неразбирателство на вратаря с Бруно Оливейра.

В началото на второто полувреме Любимец заигра по-силно, но гол падна в тяхната врата. Този път Чико се разписа след центриране на Манзоро от фаул. Авансът от два гола на Черноморец обаче остана само две минути, тъй като Мирослав Будинов се разписа, останал сам срещу младия страж на Черноморец след пас на Нико Петров.

Истинска драма се разрази в последните 8 минути, като най-напред авторът на второто попадение Чико събори в пеналта резервата Дончо Атанасов. Съдията Тасков даде наказателен удар и жълт картон на защитника. Капитанът на домакините Антон Огнянов обаче стреля високо над гредата.

Пак същият играч на домакините можеше да се разпише пет минути по-късно, но сам срещу вратаря пак стреля над гредата.