Черноморец и Берое не се победиха в контрола

Черноморец и Берое завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на Кампуса Гнездо на акули край летището в Бургас. Базата на Черноморец прие днес три контроли на всичките бургаски отбори.

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Мартин Райнов в 76-ата минута за "Берое" и Преслав Йорданов в 76-ата за "Черноморец".

Във 2-ата минута Дончо Атанасов получи добър извеждащ пас около средата на терена и пробяга добре почти цялата половина на терена и стреля, но Стоян Колев улови. В 4-ата минута Яник Боли се измъкна добре от защитник на Берое и стреля от разстояние, но Акалски изчисти в корнер.

В 30-ата минута Елиаш намери Дончо Атансов, който без подоготвка стреля към вратата, но топката минава покрай рамката. Последваха минути на равностойна игра с лек превес за домакините.

Най-сериозната опасност за тях дойде в последната минута на редовното време на първото полувреме. Пауло Жорже изпусна Гаел, който все пак успя да подаде на Елтон. Той пробва удар, но неточен.

Първата възможност за гол през второто полувреме беше за Черноморец. В 54-ата минута Венелин Филипов центрира в наказателното поле където Жереми Фо Поре игра с глава, но прати топката над вратата.

Десет минути по-късно Елтон Букетсу центрира от корнер към първа греда от където Цонков игра с глава, но топката срещна напречната греда. В 70-ата минута при силно изритана топка напред Елио Мартинс се намеси много добре между двамата централни бранители на Черноморец и пусна диагонален извеждащ пас за Мартин Райнов, който останал сам срещу вратаря се разписа за 0:1.

Резултатът бе изравнен в 76-ата минута когато след добра атака Ангелов центира към Преслав Йорданов, който бе точен за 1:1. В 82-ата минута отлична атака по дясно организира Елио Мартинс, но след като пробва нещо средно между удар и центриране Стоян Колев спаси.

Следващата проверка на Берое е идната сряда от 14:30 часа в Нова Загора срещу "Нефтохимик 1962" (Бургас).