Черноморец глътна малко въздух в Гоце Делчев

Черноморец надви Прин (Гоце Делчев) като гост с 2:1 и постигна изключително ценна победа в битката си за оцеляване в А група.

На почивката бургазлии изоставаха, след като в 38-а минута Ели акрес даде анвас на неврокопчани, но в рамките на три минути – между 67-а и 70-а Черноморец обърна двубоя с голове на Лъчезар Балтанов и Милен Василев.

Така „акулите” събраха 28 точки и продължават да заемат 11-о място, но вече са само на шест точки от спасителната десета позиция, където се намира Славия. Вчера „белите” загубиха с 1:0 от лидера във втората седмица Берое.

Тимът от Гоце Делчев остава на предпоследно място само с 15 точки и има шанове за оцеляване само на книга.

Пирин и Черноморец изиграха сравнително скучно първо полувреме. Най-сериозната възможност за играчите на Димитър Димитров – Херо в него беше още в 7-а минута, когато след  рикошет шут на капитана Балтанов от пряк свободен удар се оплете в мрежата, но от външната страна.

В 38-а минита Пирин излезе напред в резултата при реално първата си сериозна атака. Васил Панайотов подаде на Ели Маркес, бразилецът нахлу в наказателното поле и матира Кунчев за 1:0.

В началото на второто полувреме домакините можеха да поведат с 2:0, но Костадин Башов пропусна сам срещу Стефано Кунчев, след като бе изведен от Петър Витанов.

В следвашите минути Черноморец натисна и в 67-а минута Лъчо Балтанов изравни. Той получи топката в наказателното поле и с премерен шут от 12-13 метра направи 1:1.

Само три минути по-късно влезлият като резерва Милен Василев направи резултата 1:2 след мощен шут от около 25 метра.

До края на двубоя домакините не успяха да покажат нищо, с което да заслужат точката и направиха поредна стъпка към Б група.