Черно море затъна в Гоце Делчев с автогол на Александров

Отборът на Черно море загуби от Пирин (ГД) с минималното 0:1 при гостуването си в Гоце Делчев.

Това бе първата среща от подновяването на шампионата на А група. Първият двубой от 24-ия кръг на А група, предложи и голямата изненада преди другите мачове. Смятания за абсолютен аутсайдер отбор на Пирин зарадва своите привърженици с победа.

Това бе трета победа за отбора домакините от началото на сезона, която обаче ги  ги изравни по точки с Нефтохимик като и двата отбора с в дъното на таблицата.

Голямата издънка на Черно море пък може да лиши отбора от класиране в топ 7. „Моряците“ засега имат 40 точки, на 6-та позиция. Зад тях е отбора на Ботев (Пд) с 39, докато Берое е с 33 пункта на 8-мо място, но и двата отбора имат мач по-малко. До края на редовния сезон в А група Черно море има домакинство на Литекс и гостуване на Любимец.

Черно море продаде част от титулярите си през зимната пауза след като си тръгнаха най-добрите играчи на тима  - Георги Илиев и Александър Александров.

Срещата започна спокойно, като Пирин пробва с няколко центрирания да затрудни вратаря Георги Китанов. Атаките на Черно море не бяха бързи и защитата на Пирин се ориентираше. Все пак в 21-та минута  Бергонси стреля над напречната греда на Абди Абдиков.

Георги Божилов бе много активен за гостите и пробва също с центрирания в наказателното поле да изненада домакините. Бакари обаче бе бавен и защитата го изпреварваше.

Георги Иванов направи смяна в началото на втората част като замени Бергонси с Расим. След това пък юношата на Черно море Александър Попов дебютира и замени Дани Георгиев.

В 69-та минута падна и единствения гол в мача. Любо Витанов напредно по дясното крило и центрира топката в наказателното. Там Панайотов се опита да уцели кълбото от воле, но това направи Сашо Александров, който обаче прати топката в собствената си врата с красив удар от въздуха.

След това двубоя малко се изнерви и футболните достойнства намаляха. До края Черно море се опита да направи хаотичен натиск и да върне един гол, но не успя.