Черно море взе морското дерби (СНИМКИ)

Отборът на Черно море изпревари Левски и се върна на шестото място във временното класиране, след като днес „моряците" спечелиха регионалното дерби с Черноморец на своя „Тича".

Двубоят от 14-ия кръг на „А" група завърши при резултат 2:0 за домакините, като точни за победителите бяха Симеон Райков и Бакари.

По този начин Черно море постигна шести успех за сезона и събра актив от 23 точки, изпреварвайки Левски за шестото място в таблицата. „Сините" имат 22 пункта след вчерашната си победа над Ботев.

Продължава обаче кризата в Черноморец. „Акулите" на Димитър Димитров записаха шести пореден мач без победа в шампионата, като бургаският тим остава на 11-а позиция с актив от 12 точки на сметката си.

Мачът на „Тича" стартира лошо за гостите, които допуснаха попадение в самото му начало. Още в 11' Черно море осъществи добра атака в половината на „акулите", а Окоро центрира в пеналтерията на Черноморец. Симеон Райков отигра кълбото с глава и преодоля вратаря Дашев за 1:0.

Малко преди почивката домакините бяха близо и до удвояване на резултата. Бакари вдигна трибуните на крака със страхотно воле от дистанция, но за лош късмет на нападателя, топката срещна една от гредите зад Дашев. Секунди преди почивката отново Бакари пробва да отбележи, но прехвърлящият му удар излезе в аут.

През втората част нищо на „Тича" не се промени, а домакините логично успяха да затвърдят крайния си успех.

Това се случи в добавеното време на срещата, когато „моряците" оформиха крайното 2:0 в морското дерби. Бакари изпревари излезлия напред Дашев и догони топката, за да я насочи безпроблемно в опразнената врата на Черноморец.