Черно море взе аванс срещу Локо (Пд) по пътя към Европа (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Черно море надви с 2:1 Локомотив (Пловдив) у дома в двубой за 7-ото място и взе скромен аванс преди реванша на "Лаута". Победителят в тази битка ще е с една крачка по-близо до участие в квалификациите на Лига Европа следващия сезон. Той ще играе с Левски или Берое (3-ия от първата шестица) в бараж, който ще определи класиралия се за евротурнирите.

Двете попадения за домакините бяха дело на Атанас Зехиров (62) и Мехди Фенуш (64). За гостите точен бе Филип Михалевич в 84-ата минута, с което той запази интригата за втория сблъсък.

Приз първото полувреме Черно море тероризира съперника. Удар на Георги Божилов мина на сантиметри от гредата на Антони Милина, а малко по-късно упражнението повтори Георги Илиев, но резултатът бе същият.

В 62-ата минута обаче футболистите на Илиан Илиев пробиха съпротивата в "черно-бяло". Атанас Зехиров вкара гол шедьовър. Атакуващият футболист на "моряците" навлезе към наказателното поле външен фалц прехвърли красиво вратаря на гостите.

Отборът на "моряците" нанесе своя втори удар само две минути по-късно след груба грешка в защита на Стивън Езе, който подари топката на Мехди Фенуш. Той пък с прецизен удар по земя не остави шансове на Милина за 2:0.

В 84-ата Локо стигна до попадение, което вдъхна надежди за реванша. Абделхаким Буна центрира от левия фланг, а Филип Михалевич засече топката в мрежата. Черно море опита да отговори с удар на Георги Илиев, който обаче бе спасен от Милина.

В добавеното време Анте Аралица получи директен червен картон, след като удари футболист на домакините без топка, а това сложи край на сблъсъка на "Тича".