Черно море унищожи Локо (Пд) в първия 1/2-финал за Купата (ВИДЕО)

Черно море разпиля Локомотив (Пловдив) с 5:1 в първи полуфинал от турнира за Купата на България на стадион „Тича“ и почти сигурно си осигури прогрес към мача за трофея. „Моряците“ имаха пълно превъзходство над съперника си и можеха да спечелят с по-изразителен резултат, макар и тази преднина да е достатъчно комфортна преди реванша в Пловдив на 28-ми април.

Страхотен гол след самостоятелен пробив на Симеон Райков още във втората минута окрили домакините, които не се задоволиха с минималния си аванс и в 45-ата го удвоиха, благодарение на първия гол в официален мач на Вилиян Бижев. Миналият и през Ливърпул нападател с бомбен шут от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

В 48-ата минута след изпълнение на корнер на Симеон Райков Марчин Бургхард с глава отклони топката за Михаил Венков, който също с глава отблизо не сбърка – 3:0. Матия Курьор с добавка в 59-ата минута наказа груба грешка на резервния вратаря на Локо (Пд) Теодор Скорчев и увеличи още преднината на „моряците“.

Мехди Бурабия с красив удар от около 15 метра все пак реализира почетен гол за „смърфовете“, но въпрек него задачата им за реванша остава прекалено сложна. В 79-ата минута Бакари от въздуха засече добро центриране отляво на Симеон Райков и направи 5:1, и то само секунди след пропуск на Георги Вълчев.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините, след като Симеон Райков с мощен самостоятелен пробив по лявото крило елиминира противник, освободи си позиция за стрелба и с прецизен изстрел не остави шансове за резервния вратар на Локо (Пд) - 1:0.

В 24-ата минута Вилиян Бижев и Матия Курьор изпуснаха по едно чисто голово положение в рамките на две секунди. Първият от двамата подходи егоистично, като реши да стреля, вместо да подаде на свободния Курьор, но вратарят на Локомотив отрази опасността. Курьор опита да направи добавка, но защитник изби пред голлинията и Черно море не можа да удвои аванса си.

Първият що-годе добър шанс за Локомотив дойде в 28-ата минута, когато Спас Делев опита индивидуално да изгради и завърши ситуацията, но не можа да намери очертанията. Черно море отговори почти моментално с хубав шут по земя на Бижев, но и той се провали в опита си да се разпише.

В 45-ата минута Вилиян Бижев най-накрая отбеляза първия си гол в официален мач за Черно море, след като с красив шут от границата на наказателното поле простреля мрежата на "смърфовете" и донесе по-комфортен аванс на тима си на почивката - 2:0.

В 48-ата минута Черно море нанесе решителен удар по амбициите на съперника, след като Михаил Венков центрира от корнер, а Бургхард с глава отклони за Михаил Венков, който също с глава от близка дистанция се разписа за 3:0.

В ответната атака Мартин Камбуров получи топката в наказателното поле, но се забави с удара, след което бе затворен от противниковите бранители и падна на тревата, без обаче да провокира рефера да отсъди дузпа.

В 59-ата минута Симеон Райков с нов мощен изстрел затрудни докрай Теодор Скорчев, който направи груба грешка и с избиването си прати кълбото в обсега на Курьор, за когото не бе трудно да отбележи за 4:0.

В 69-ата минута все пак Локомотв направи успешен опит да върне интригата, след като защитата на "моряците" проспа сервирана топка към наказателното им поле и от позиция пред границата по красив начин Мехди Бурабия се разписа за 4:1.

Домакините бяха пределно амбицирани да възстановят преднината си от четири попадения и го сториха в 79-ата минута, когато Райков центрира отлично отляво, а Бакари с шут от движение разстреля Скрочев за 5:1.

Вратарят на Локо (Пд) попречи с добра намеса на Райков да се разпише за втори път в срещата, като това се оказа последното опасно положение за 90-те минути.