Черно море се издъни срещу Банско в контрола

снимка: chernomorepfc.bg

Отборите на Черно море и Банско завършиха 1:1 в контролна среща, играна на терена на хотел Пири днес.

Варненци откриха резултата в 36-ата минута чрез капитана си Георги Илиев, който получи пас от Мирослав Манолов, излезе сам срещу вратаря и вкара. Банскалии пък стигнаха до равенството 6 минути преди края на мача с гол от дузпа на Петьо Динков.

В 18-ата минута левият бранител на Черно море Ивелин Янев получи червен картон от съдията Георги Кабаков, но на неговото място влезе Детелин Димитров и двата отбора продължиха по 11.

В последните 30 минути на терена се появи Еденилсон Бергонси, който е на проби. Бразилският нападател пристигна вчера и днес му беше даден първи шанс да се докаже.

Старши треньорът на Черно море Стефан Генов продължава да налага и младите таланти от първия успешен набор от школата на клуба- вратарят Георги Китанов, нападателят Атанас Илиев и полузащитниците Слави Сталев и Бекир Расим.

След края на срещата наставникът на Черно море (Варна) Стефан Генов заяви:

"Въпреки горещото време играчите се представиха на ниво, като през второто полувреме играха по добре. Резултатите в тези контроли не са от значение, но определено днес съдиите повлияха на крайния изход. Доволен съм от включването на Еденилсон".