Черно море пречупи Берое и спечели за втори път в А група

Черно море постигна втората си победа в А група на Виктория футболно първенство, след като се наложи с 2:1 над Берое на своя стадион „Тича" в морската столица. За първи път от началото на новия сезон „моряците" разпечатаха на два пъти мрежата на противника и вече имат общо 5 гола от началото на кампанията.

Георги Божилов откри резултата в полза на домакините в първата добавена минута преди почивката, но още на полувремето бе заменен принудително от Ермес Паломино. В 50-ата минута пък Елиаш Алвеш да Силва изравни за Берое, но Дончо Атанасов 10 по-късно върна аванса на Черно море и на практика остави трите точки във Варна.

„Моряците" вече имат 9 пункта след 2 успеха и 3 ремита във Виктория футболно първенство, което ги праща на 10-то място в класирането преди изиграването на останалите двубои от 8-ия кръг.

Берое пък остава на 7-ма позиция с 10 точки, като записа 4-ата си загуба в А група и трета далеч от дома. Добрата новина за „заралии" беше затвърждаването на добрата форма на Елиаш да Силва, който бележи в трети пореден мач.

За съжаление на треньорския щаб на старозагорци обаче, цели две принудителни смени бяха извършени през второто полувреме - Иво Иванов бе изнесен на носилка в 56-ата минута и на негово място се появи Мирослав Енчев. В 74-ата заради контузия излезе и Здравко Илиев вместо Родолфо Шавиер Невес.

В края на срещата от щаба на гостите протестираха срещу решението на главния рефер Таско Тасков да отмени изравнителен гол на Стефан Велев заради засада.

Иначе през първото полувреме и двата тима отправиха няколко опасни удари към мрежата на съперника, но Берое се отчете най-вече с изстрели отдалеч на Давид Каядо и Педро Еуженио. Вратарят на „заралии" Кирил Акалски обаче трябваше да се намесва решително в 30-ата минута, когато Сашо Александров изведе Дончо Атанасов на стрелкова позиция, но бившият страж на Левски излезе авторитетно и изби.

Александър Александров можеше да се разпише в 40-ата минута след центриране на Георги Илиев, но ударът му с глава мина покрай гредата. Симеон Симеонов с красива солова акция в самия край на полувремето стреля опасно, но кълбото рикошира в крака на Иво Иванов, за да излезе в корнер.

След неговото изпълнение от малък ъгъл Георги Божилов успя да промуши топката покрай тялото на Акалски и да спечели предимство на Черно море преди почивката - 1:0.

Още в 50-ата минута обаче Берое възстанови равенството и спази традицията да бележи във всеки един от мачовете си до момента в А група. Елиаш засече кълбото след мощен изстрел на Каядо и го прати в мрежата на Георги Китанов - 1:1.

В 60-ата обаче бившият играч на „заралии" Дончо Атанасов наказа грешка в защитата на предишния си отбор. Георги Илиев заблуди бранителите на Берое с прецизен извеждащ пас, а от чистата позиция Атанасов не сгреши, за да донесе важната победа за Черно море - 2:1.