Черно море порт спечели първата си контрола

снимка: chernomore.eu

Баскетболистите на Черно море порт Варна постигнаха победа в първата си контрола от предсезонната подготовка. В среща, играна в зала "Христо Борисов", Черно море порт Варна надделя над тима на Икономическия университет в града със 111:56 /25:12, 23:21, 29:17, 34:6/.

Домакините бяха повече от категорични през първата четвърт и я спечелиха с 25:12. През втората част играта бе по-равностойна, но Черно море порт Варна бе по-класният отбор и спечели втората четвърт с 23:21 и на полувремето водеше с 15 точки. За първите две части Станислав Цонков от домакините наниза 20 точки за своя отбор.

През втората част играчите на Черно море бяха на много по-високо ниво и започнаха да трупат преднина и в края на третата част водеха с 27 точки - 77:50. През последната част домакините бяха безапелационни и я спечелиха с 34:6 и съответно мача със 111:56.

Станислав Цонков завърши мача с 28 точки, а Симеон Илиев и Васил Кьосев добавиха по 23 за успеха. В срещата участваха три от новите четири сръбски попълнения на Черно море порт Варна - Миля Пупович, Педжа Стаменкович и Джордже Тресач.

Четвъртият сърбин Александър Андреевич е в Белград, където има защита на дипломна работа, но от понеделник се включва в подготовката на отбора.

За отбора на Икономическия университет в срещата се включи националът Александър Янев, който изигра малко над 14 минути.