Черно море подчини Локо (Пд)

Черно море постигна първа победа в първата седмѝца на плейофите в А група, след като спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) на стадион „Тича“ и в същото време нанесе трето поредно поражение на „смърфовете“.

Благодарение на днешния си успех „моряците“ събраха 49 точки и се извисиха с 4 пред днешния си съперник, който е и с мач по-малко. Откакто първенството бе разделено на две половини Локомотив има само поражения – 1:2 от Ботев (Пловдив), 0:2 от Левски и сега от Черно море.

„Моряците“ и шампионът Лудогорец остават единствените отбори без загуба в плейофите, като възпитаниците на Георги Иванов – Гонзо имат 3 равенства освен днешната победа над Локомотив.

През първото полувреме Еденилсон Бергонси бе на правилното място в наказателното поле, за да засече на далечната греда отблизо центриране от пряк свободен удар и да открие резултата – 1:0 в 17-ата минута.

4076419

За втори пореден мач на „Тича“ Бакари пропусна дузпа – той само 120 секунди по-късно можеше да удвои преднината на домакините, но отново (както срещу ЦСКА преди една седмица) нацели гредата.

В 53-ата минута пък Валери Домовчийски с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар също разтресе напречната греда.

4076420

Все пак, в 81-ата минута по-амбициозният тим от Варна стигна до заслуженото второ попадение, дело на Бакари, който също се възползва от центриране от пряк свободен удар, за да изпревари вратаря Йордан Господинов и да опъне мрежата за 2:0.

Локомотив не създаде нито едно голово положение и загуби заслужено, като с оглед на ситуациите в двете наказателни полета, домакините можеха да спечелят и по-убедително.