Черно море подчини Хасково за 7-ма поредна победа на "Тича" (ВИДЕО)

снимка: chernomorepfc.bg

Черно море постигна седма поредна домакинска победа на всички фронтове и пета последователна на своя стадион „Тича“ в А група, след като срази с 2:0 гостуващия Хасково в първи двубой от третия кръг на плейофите от втората шестица в първенството.

„Моряците“ едва в последните двадесетина минута подпечатаха успеха си, но пък нанесоха два бързи удара, които се оказаха решителни.

Бившият футболист на Лудогорец Себастиан Ернандес откри резултата след подаване на друга резерва – Вилиян Бижев в 71-ата минута.

4138019Шест по-късно с великолепно изпълнение на пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията Симеон Райков удвои аванса на домакините. И двата отбора нацелиха гредата веднъж преди почивката.

Черно море остава на осмо място в класирането (второ в долната шестица) с актив от 37 точки – 1 по-малко от Левски, който утре гостува на Славия (26 пункта). Хасково продължава да се намира на дъното с едва 11 точки – цели девет по-малко от Локомотив (Пловдив), който е първият отбор над чертата на изпадащите.

Всички снимки вижте в галерията НА ТОЗИ ЛИНК.

Голът е 8-ми за Себастиан Ернандес в А група и втори с екипа на Черно море, след като се разписа първо срещу Славия в края на февруари при победата с 2:0. През този сезон във всички турнири той вече има четири попадения - още като играч на Лудогорец порази на два пъти мрежата на Ботев (Враца) при победата с 5:1 в 1/16-финалите от турнира за Купата на България.

Симеон Райков пък стана третият футболист с гол от пряк свободен удар след зимната пауза - преди него в София от статично положение се разписаха Владимир Гаджев за Левски срещу Марек и Петър Златинов от Черно море срещу Левски. Попадението бе шесто за Райков в шампионата.

В 8-ата минута "моряците" се доближиха до откриване на резултата, след като Георги Божилов с глава засече центриране в наказателното поле от фаул на Петър Златинов, но топката срещна гредата. Живко Атанасов не можа да направи успешна добавка при създалото се разбъркване и гостите се отърваха невредими от опасността.

4138018Черно море реално не осъществи домакински натиск и въпреки по-голямото владеене на топката, не можеше от игра да създаде чисти положения. Хасково на няколко пъти организира обещаващи контраатаки, главно по дясното крило, но Деян Лозев не успяваше да комбинира с Димитър Алексиев.

Отново след статично положение - корнер - Черно море стигна до опасен удар, но Иван Коконов с красиво воле от около 20 метра прати кълбото на сантиметри от гредата. В 25-ата минута Бакари можеше да пробие сам срещу вратаря, след като изскочи зад защитата на Хасково, но вместо това, пробва да копне топката и с разочароващо изпълнение просто я подари на Николай Банков.

В 26-ата минута Хасково можеше да открие резултата след добро центриране на Мартин Райнов и удар с глава след плонж на Алексиев, но топката срещна страничната греда. Защитниците на Черно море увиснаха и позволиха на нападателя да играе с топката, но стълбът спаси "моряците".

В 35-ата минута Станислав Маламов проби в наказателното поле и се озова очи в очи с вратаря на домакините след нова скоростна контраатака, но се засуети и дори не можа да отправи удар, след като няколко защитници се върнаха и изчистиха топката - пореден пропилян шанс от гостите.

4138020

Живко Петков не можа да овладее добре топката пред малкото наказателно поле и я прати в аут в самия край на полувремето, с което опропасти последната възможност за гол преди почивката.

През второто полувреме Хасково по-рядко поглеждаше към вратата на съперника, а Черно море продължи да се затруднява да стига до изгодни позиции в наказателното поле на противника от игрова ситуация.

4138034

На няколко пъти опасни центрирания от фланговете провокираха навременните намеси на вратаря Николай Банков, който не позволяваше да бъде преодолян по такъв начин.

В 71-ата минута Хасково плати скъпо за пасивното си поведение през второто полувреме. Поредно центриране, този път на Вилиян Бижев отдясно, бе засечено по отличен начин с едно докосване от Себастиан Ернандес. Колубмиецът изпревари на първа греда персоналния си пазач Мартин Райнов и прати топката под плонжа на вратаря за 1:0.

В 77-ата минута и третата резерва на Никола Спасов допринесе за изковаването на победата. Симеон Райков с фантастичен шут от пряк свободен удар на около 20 метра отдясно порази мрежата на Хасково и на практика подпечата успеха на "моряците" - 2:0.

Никола Спасов отново заложи на любимата си схема с трима защитници пред вратаря Илия Николов – Михаил Венков, Живко Атанасов и Мамуту Кулибали. Петър Златинов, Тодор Паланков, Даниел Георгиев и Георги Божилов бяха в средата на терена, а Иван Коконов, Живко Петков и Бакари бяха тризъбеца в атаката. За Георгиев това бе първи мач след близо половингодишно отсъствие от игра.

4138035

Хасково излезе само с един чист нападател в лицето на основния голмайстор Димитър Алексиев, а зад него действаше триото Станислав Маламов, Георги Куруджиев и Деян Лозев. Владислав Узунов и Мартин Райнов бяха двойката в средата на терена, а в защита бяха  подредени от дясно наляво Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Иван Скерлев и Орхан Акташ, докато на вратата бе Николай Банков.

Старши-треньорът Никола Спасов реши да даде почивка на част от титулярите си, като не ги включи в групата за срещата с Хасково – Марк Клок, Стенио дос Сантос, Кирил Котев и Марчин Бургхард. Вратарят Георги Китанов, Тони Стоичков и Слави Сталев отпадат по здравословни причини.