Черно море подчини Балкан за девета победа

снимка: chernomore.eu

Черно море порт Варна спечели деветата си победа в първенството на Националната баскетболна лига. Пред собствена публика варненци надделяха над Балкан с 80:63 точки.

За победителите Александър Андреевич и Николай Стоянов вкараха по 15 точки, а Милян Пупович завърши с "дабъл-дабъл" -14 точки и 12 борби.

Гостите започнаха много добре срещата и успяха да поведат с 8:0. Домакините след три неуспешни атаки и два пропуснати наказателни удари успяха да отбележат първия си кош след две минути и половина игра.

Последваха силни минути в защита на играчите на Черно море порт Варна. Те успяха да реализират от 0:8 22 срещу само 1 точка най-вече на отличната си игра в защита. Играчите на Черно море порт Варна заслужено взеха първата четвърт с 22:11. Отново играчите на Балкан се ориентираха по-добре в началото на втората част, възползваха се от грешки на домакините и в средата на четвъртината намалиха изоставането си до 6 точки - 22:28.

До края на втората четвърт играта бе равностойна, но играчите на домакините показаха повече характер и на почивката имаха аванс от 12 точки - 38:26. През третата част гостите успяха за 10 минути гостите успяха да отбележат 26 точки, колкото реализираха през първите две четвъртини на мача.

Играчите на Балкан започнаха ударно след почивката и набързо реализираха 7 безответни точки. За три минути игра гостите успяха да стопят изоставането си до 5 точки - 36:41. Домакините имаха малшанс в играта под коша на Балкан и четири минути преди края на третата част гостите изоставаха само с 2 точки 45:43, а малко по-късно дори изравниха при 45:45.

Преди последната част домакините имаха аванс от 6 точки - 58:52. В началото на последната част на терена имаше повече борба, но домакините показаха отлична игра в защита и за 5 минути игра вкараха 9 срещу 2 точки и поведоха с 13 точки - 67:54.

Три минути и половина преди края на мача с тройка на Николай Стоянов Черно море порт Варна поведе с 20 точки - 76:56, с което на практика реши изхода от двубоя. До края на мача Черно море порт Варна нямаше проблеми и заслужено взе мача с 80:63 точки.