Черно море отпадна, но постигна престижно равенство с Щутгарт

галерия:

снимка: АП

Черно море и Щутгарт завършиха наравно - 2:2, след като моряците поведоха с 2:0 десет минути преди края на мача и бяха на косъм да поднесат сензация, отстранявайки германския гранд.

 

Домакините бяха по-активния отбор през първото полувреме, като създадоха и няколко опасни положения пред вратата на Илчев, но Марио Гомес и Марика не успяха да материализират превъзходството на своя отбор.

 

Най-чистото положение пред вратата на Черно море беше в 33-та минута, когато Марио Гомес виждаше как топката влиза във вратата на след негов удар, но в последния момент Домакинив изби топката, предотвратявайки сигурен гол във вратата си.

 

До края на полувремето нямаше кой знае какви опасности и пред двете врати и Щутгарт и Черно море се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

 

Още в началните минути на втората част "моряците" нанесоха своя удар, когато в 48-та минута след груба грешка в защитата на "шабите" Йордан Юруков бе най-съобразителен и откри резултата. Защитник на домакините върна топката към Леман, той се подхлъзна и за притичалият Юруков не остана нищо друго, освен да вкара топката във вратата за 1:0.

 

След гола, домакините натиснаха, но вместо да вкарат изравнително попадение, Черно море ги наказа за втори път чрез Георги Русев в 81-та минута. При този развой на мача, "моряците" отстраняваха Щутгарт, но за съжаление не можаха да задържат резултата.

 

Две минути след второто попадение на варненци, (83') Томас Хицлшпергер намали на 1:2, а в даденото от съдията продължение на срещата звездата на домакините Марио Гомес изравни, оформяйки крайното 2:2.

 

Първата среща на "Васил Левски" в София завърши с победа на "швабите" с 2:1. Така с общ резултат от двата мача 4:3 Щутгарт се класира за групите на УЕФА.

 

Черно море отпадна от европейските клубни турнири, но остави много добри впечатления с представянето си.

 

Виж пълна статистика от мача ТУК>>