Черно море отново подчини Балкан

снимка: chernomore.eu

Черно море порт Варна отново победи Балкан в пряк сблъсък за второто място в НБЛ с 24 точки разлика - 105:81. Домакините имаха проблеми единствено през първата четвърт, а в останалите три доминираха изцяло на игрището. за победителите Александър Андреевич завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 12 борби.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха в резултата. В началото на мача при 9:13 за Балкан срещата бе прекъсната за няколко минути, поради напрежение между феновете на двата отбора, но до сблъсъци не се стигна. Домакините успяха да изравнят в средата на първата част при 13 равни, но в крайна сметка Балкан взе първата част с 24:19.

Домакините заиграха много по-добре през втората четвърт и в средата на втората част успяха да поведат при 34:33. Домакините играха много добре в защита и успяха да поведат с 5 точки при 42:37, а на почивката авансът отново бе 5 точки - 44:39. През първите две части домакините имаха много слаба стрелба от зоната за три точки - два успешни от седем опита, докато гостите реализираха 6 от 15 опита.

Играчите на Черно море порт Варна започнаха ударно третата част с кош на Асен Великов и тройка на Джордже Тресач. След малко повече от 3 минути игра домакините водеха с 11 точки при 56:45. Около 4.40 минути преди края на третата четвърт с тройка на Дамян Кандич домакините поведоха с 13 точки - 61:48.

Черно море порт Варна спечели третата част с 32:22 и преди последната решаваща част имаше аван от 15 точки - 76:61. Домакините за 3.15 минути през последната част успяха да реализират набързо 12 срещу 0 точки за Балкан и поведоха с 27 точки - 88:61. От тях Дамян Кандич наниза 6 точки от две тройки. До края на последната част играчите на Черно море порт Варна нямаха никакви проблеми и заслужено спечелиха срещата.