Черно море оцеля на легендата "Бончук" (СНИМКИ)

Елитният Черно море не успя да победи Марек на митичния "Бончук" в Дупница, но футболистите на Георги Иванов - Гонзо все пак постигнаха добър резултат в първи 1/16-финал от турнира за Купата на България.

Първият сблъсък между Марек и Черно море завърши при равенство 0:0, което и дава сериозно предимство на "моряците" преди реванша на собствения им "Тича". Резултатът обаче можеше да бъде съвсем различен, ако домакините бяха вкарали някое от положенията си, особено в края на срещата.

Така развръзката в тази 1/16-финална двойка ще настъпи на реванша във Варна, когато предимството ще бъде в полза на Черно море.

Още от самото начало на двубоя Черно море очаквано взе инициативата, докато играчите на Марек изчакваха шанса си на контраатака. Такъв се отвори пред тях в 35', но вратата на "моряците" оцеля. Дупничани спечелиха корнер след една контраакция в половината на варненци, а след неговото изпълнение се стигна до разбъркване и удар към вратата. На точното място обаче бе Росен Колев, който изби от голлинията.

През втората част на "Бончук" стана по-интересно, като зачестиха и шансовете за гол, особено в края на двубоя.

В 63' нападателят на Марек Манолов бе изведен очи в очи с Михайлов, но стража на Черно море успя да спаси. "Моряците" отговориха със силен удар на Бакари в 69', но този път Младенов отрази. Минута по-късно отново Бакари стреля, но отново Младенов спаси.

Така се стигна до заключителните минути на мача, когато вратата на Черно море бе сериозно застрашена на няколко пъти. В 83' Михайлов спаси удар на Димитър Георгиев, а в 88' и 90' стражът на Черно море отново спаси. Отново Димитър Георгиев бе оставен непокрит и стреля, но стражът отрази. Домакините пък имаха претенции, че топката е пресякла голлинията на вратата.

В последната минута на редовното време Димитър Георгиев бе повален в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.