Черно море и Славия не се победиха

Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 на стадион "Тича" в среща от 4-ия кръг на плейфоите от втората шестица в А група

Първият гол падна в 54-тата минута в полза на Славия, като той бе дело на Ивайло Димитров, а вторият не се забави много - четири минути по-късно домакините изравниха с попадението на Марчин Бургхард. Така „моряците“ натрупаха актив от 38 точки – 3 по-малко от Левски, докато Славия остана с 30 на следващото девето място.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на моряците. Във втората минута гостите от София организираха добра атака отдясно, след която последва центриране. Стенио изби с глава, но в краката на Славчо Шоколаров, който отправи силен изстрел от 20 метра, но стражът на Черно море Александър Чанович изби в корнер.

В 12-тата минута Манзоро блесна с много технична игра пред дъгата, където последователно премина покрай Кулибали и Бургхард, преди да шутира с десния крак. Французинът търсеше горния ляв ъгъл, но кълбото прелетя силно встрани от целта.

Пет минути по-късно уникална грешка на Марио Кирев без малко да доведе до гол за домакините. Вратарят опита да излезе и изчисти подаване в дълбочина за Бижев, но го стори доста нескопосано, така че кълбото попадна у Курьор. Той веднага пробва прехвърлящ удар, който матира стража, но Цветомир Панов застана на голлинията и изчисти.

В 19-тата минута топката удари гредата на моряците. Манзоро направи поредното си остро включване отляво, надбяга Стефан Станчев и центрира остро във вратарското поле. Там играч на Черно море отклони, а в другия край на пеналта Иван Вълчанов пое и шутира мощно към близкия горен ъгъл. Чанович плонжира и не стигна до топката, която отскочи от напречната греда.

В 31-та минута защитата на Славия не се справи добре с дългото изпълнение на тъч от Мишо Венков отляво. Топката беше изчистен към Кулибали, който веднага я посрещна с десния крак от въздуха. В изпълнението не липсваше сила, ала кълбото прелетя доста встрани покрай левия стълб.

Края на първата част бе белязана със страхотна контраатака на Славия. Ивайло Димитров пое топката в централната зона и с пас вляво намери Манзоро с доста пространство пред французина. За него не беше проблем да се справи със Станчев, но вече се приближи твърде много до вратата и под остър ъгъл, което улесни Чанович при спасяването.

Второто полувреме започна отново с доминация на гостите и скоро техните усилия дадоха резултат.

В 54-тата минута Славия поведе в резултата. Първоначалното подаване от корнера не бе добро, но Славчо Шоколаров се пребори за топката на първа греда и потърси Ивайло Димитров на далечната, а таранът с глава заби отблизо.

Радостта обаче не траеше дълго време, защото само четири минути по-късно Черно море изравни. "Моряците" изпълниха ъглов удар отдясно по атаката си чрез Симеон Райков, а Бургхард бе оставен без опека на първа греда и стреля неспасяемо в близкия ъгъл.

До края на мача гостите продължиха да бъдат по-добрия отбор на терена, но до промяна в резултата така и не се стигна.