Черно море и Литекс разделиха по точка

Отборите на Черно море и Литекс завършиха наравно 1:1 в двубой от 34-ия кръг на българската "А" група.

И двете попадения паднаха през вторите 45 минути, като първо Вилмар Джордан откри за "оранжевите", но скоро след това Бакари възстанови равенството на "Тича".

Така Литекс остава на втора позиция с актив от 65 точки, изоставайки на пет зад лидера Лудогорец и с четири пред третия ЦСКА. Както "орлите", така и "червените" обаче са с мач по-малко на сметката си.

Черно море от своя страна събра актив от 51 точки и продължава да е шести, оставайки на две точки зад петия във временното класиране Левски. "Сините" също са с мач по-малко.

Първата част на "Тича" премина далеч по-скучно спрямо втората, като не бяха много и добрите възможности пред двамата вратари.

В 21' останаха съмнения, че Георги Китанов е извършил нарушение срещу Джордан в наказателното поле на "моряците", но сигнал за дузпа не последва.

4080743

Далеч по-интересно стана след почивката, когато и играта се поотвори. Още в 54' Коконов остана очи в очи с Илко Пиргов, но стражът на Литекс улови навременно. Минута по-късно Литекс откри резултата в срещата. Вилмар Джордан стреля силно и прецизно по земя, не оставяйки шансове на Георги Китанов - 0:1.

Радостта на ловчанлии обаче не трая дълго, защото само две минути по-късно Черно море заличи аванса на гостите. "Моряците" изпълниха статично положение пред вратата на Литекс, а Бакари на задна греда засече с глава на полупразна врата за 1:1.

4080746

В 64' Литекс бе много близо и до второ попадение. Резервата Данило Асприля стреля в очертанията на вратата, но Даниел Георгиев изчисти с глава от самата голлиния.

Малко по-късно отново Литекс бе по-близо до втори гол. Този път Армандо Ваюши стреля от напълно чиста позиция, но ударът на албанеца мина над напречната греда.

До края на срещата и двата тима имаха някои възможности за победно попадение, но в крайна сметка Черно море и Литекс поделиха по една точка.