"Черните звезди" преклониха глави при гостуването си на Босна в Сараево

галерия:

Представителният тим на Гана - един от финалистите на Мондиал 2010 в ЮАР, претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Босна и Херцеговина в Сараево, в контролна среща месеци преди началото на Световното първенство.

 

"Черните звезди" успяха да вземат гол аванс в резултата, благодарение на попадението на Съли Мунтари в 22' минута, разписал се след брилянтен удар от далечно разстояние.

 

Босненците обаче успяха да отбележат важно попадение, само пет минути преди края на първата част. Звездата на тима Един Джеко комбинира с колегата си в атака Ведад Ибишевич, чийто удар мина под ръката на Ричард Кингсън за 1:1.

 

През втората част домакините от Босна зарадваха феновете на трибуните и с краен успех, постигнат след попадение на младия талант Миралем Пянич, който също от далечна дистанция прониза резервния страж на Гана Даниел Агуй за крайното 2:1.

 

До края домакините от Босна можеха да стигнат и до трето попадение, ала африканският тим все пак се отърва от по-сериозно поражение.