"Черните котки" най-накрая с успех

Съндърланд постигна победа с 2:1 у дома срещу Нюкасъл в северното дерби във Висшата лига на Англия.

Италианецът Фабио Борини се възползва от асистенция на Джоузи Алтидор и се разписа в 83-ата минута за първия успех на "черните котки" през новия сезон.

Попадението е първо за Борини с екипа на Съндърланд. Стивън Флетчър откри резултата в полза на домакините още в петата минута, но Матийо Дебюши от близка дистанция изравни 13 минути след началото на второто полувреме.

След този успех Съндърланд се намира на предпоследното 19-о място в класирането с актив от 4 точки.

"Черно-белите" са на 10-а позиция с 11 точки. По-късно днес е дербито на деветия кръг в английския шампионат, в което един срещу друг играят претендентите за титлата Челси и Манчестър Сити.