Черната серия на Пиронкова продължава

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрата тенисистка на България Цветана Пиронкова отново не успя да запише победа на силния турнир в Синсинати (САЩ), допускайки за четвърти пореден път поражение още в първия кръг на надпреварата.

Този път Цвети отстъпи с резултат 3-6 6-1 2-6 пред испанката Карла Суарес Наваро, като понастоящем заема 16-о място в световната ранглиста на WTA.

През миналата година участието на Цвети в Синсинати бе още по-неуспешно, като тогава пловдивчанката не успя да запише победа дори в квалификациите на турнира.

За Пиронкова това бе трета загуба от три изиграни мача срещу Карла Суарес Наваро, като освен това Цвети допусна и петото си поредно поражение от "Ролан Гарос" насам, когато успя да достигне втори кръг.

Испанката направи два пробива в първата част на двубоя. Във втория сет Пиронкова игра изключително силно. Тя поведе с 3-0, след което Наваро върна един пробив.

Българката продължи да доминира и взе следващите три гейма, за да изравни сетовете. В третата част при 2-2 Пиронкова отново загуби подаването си и до края на срещата не успя да спечели нов гейм.

Сега пред Цветана Пиронкова предстои участие на надпреватата в Ню Хейвън, като българката продължава да се готви за последния турнир от Големия шлем за годината - US Open.

Надпреварата в Ню Хейвън е с награден фонд 710 000 долара, като Пиронкова ще трябва да започне участието си от квалификациите, опитвайки да сложи край на черната си серия от Откритото първенство на Франция насам.