Челси завърши с победа нулевия сезон

Челси се наложи над Кардиф с 2:1 в мач от последния кръг на Премиършип, завършвайки успешно първия сезон от 2011 година насам, в който лондончани остават без трофей.

Домакините изненадващо поведоха в резултата, след като Крейг Белами изненада гостите и в 15' даде аванс на вече изпадналия в Чемпиъншип тим.

Челси обаче изигра силно второ полувреме, а в 72' Шурле успя да изравни за 2:2, а няколко минути по-късно немският национал асистира на Фернандо Торес, който донесе победата на лондончани.

Победата обаче не променя факта, че Жозе Моуриньо поставя своеобразен антирекорд в кариерата си, след като спечелените 82 точки са най-малкото, които Специалния събира като треньор на тима.

Освен това сезон 2013/14 е първият в кариерата на Моу в Англия, в който той не печели трофей. За последно Челси не спечели нито една купа през 2010/11, когато начело беше Карло Анчелоти. Авраам Грант и Клаудио Раниери са другите двама, които записват нулеви сезони на "Стамфорд Бридж".

Челси завършва сезона на 3-о място с 82 точки - на 2 от Ливърпул и 4 от Манчестър Сити.