НА ЖИВО! Манчестър Сити - Челси 1:3

КРАЙ НА МАЧА

- След като двубоят бе удължен с 6 минути, Серхио Агуеро получи червен картон за грубо нарушение срещу Давид Луис. После пък заедно с Фернандиньо, който също бе изгонен, се спречкаха с Фабергас.

- 90-а минута! Гооооол! Челси тотално разпиля Сити - 1:3. Еден Азар вкара след страхотна контраатака.

- 70-а минута! ГОООЛ 1:2! Пълен обрат от страна на Челси. Диего Коста изведе Вилиан на чиста позиция, а той използва скороста си, напредна и вкара!

- 60-а минута! ГООООООООООООООООООЛ Костааа 1:1! Челси изравни на Манчестър Сити! Диего Коста с феноменално отиграване се освободи и направи Клаудио Браво безпомощен.

- 57-а минута! Уникален пропуск от страна на Кевин Де Бройне! Белгиецът получи топката на 3 метра от голлинията и стреля, но уцели гредата, въпреки че вратата бе празна!

Антъни Тейлър даде начало на второто полувреме!

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ 1:0 за Манчестър Сити!

- 45-а минута! ГОООЛ! Сити поведе с 1:0. Гари Кейхил си вкара автогол!

- 27-а минута! Сити вкара гол, но страничният съдия вдигна флага за засада!

- 25-а минута! Битката между двата отбора е наистина ожесточена!

- 7-а минута! Манчестър Сити имаха претенция за дузпа след игра с ръка на Гари Кейхил в наказателното поле, но Тейлър подмина положението, след като сметна, че ударът е неволен.

Съдията на мача Антъни Тейлър даде начало на двубоя

Дербито започна с минута мълчание в памет на загиналите футболисти на Шапекоензе край Меделин. Освен бразилския тим, живота си загубиха и над 20 журналиста и хора от екипажа.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Манчестър Сити и Челси излизат днес в директен сблъсък за първото място във Висшата лига. Дербито на 14-я кръг е от 14:30 часа, а Sporta.bg ще следи двубоя на живо.

Сити влиза като фаворит в срещата. Този двубой ще сблъска един срещу друг лидерите в голмайсторската класация, а именно Диего Коста и Серхио Агуеро. Освен това дербито ще представи страхотна белгийска битка в средата на терена между двама от най-добрите халфове във Висшата лига - Еден Азар и Кевин Де Бройне.

Челси идва на "Етихад" като лидер и отбор, който мачка наред в последните 7 двубоя. Като "сините" са вкарали цели 19 гола и са допуснали едва един в дербито с Тотнъм. Сити пък от шест двубоя във Висшата лига не е губил, но пък направи цели три равенства.

В класирането Сити заема третото място с 30 точки – колкото има и вторият Ливърпул – като изостава само с 1 от „сините“.

Манчестър Сити спечели последните си два шампионатни мача срещу Челси. Те обаче не са печелили три пъти поред срещу лондончани от сезон 2010/2011. Лондончани пък нямат много голям успех срещу "гражданите" в последните 4 двубоя и измъкнаха едва 2 точки. Това е най-дългата серия на тима без успех срещу този съперник. Пеп Гуардиола има шанс да стане едва вторият мениджър на Манчестър Сити, който успява да спечели първия си мач от Висшата лига срещу Челси. Досега това е успявал да направи само Роберто Манчини през кампания 2009/2010.

Челси се чувства изключително комфортно срещу Сити на "Етихад". "Сините" имат цели 11 победи в Манчестър. Срещу нито един друг съперник лондончани не са печелили толкова често навън. Агуеро пък обича да вкарва на Челси. Той заби цели 4 гола в последните 2 шампионатни мача, в това число и хеттрик във втория мач между тимовете през миналия сезон.  Антонио Конте е първият мениджър на Челси, който успява да спечели 7 поредни мача във Висшата лига от Жозе Моуриньо насам. Португалецът постига 9 поредни победи през сезон 2006/2007.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Клаудио Браво, Джон Стоунс, Николас Отаменди, Александър Коларов, Фернандиньо, Илкай Гюндоган, Хесус Навас, Давид Силва, Кевин де Брюин, Лерой Сане, Серхио Агуеро.

Челси: Тибо Куртоа, Сесар Аспиликуета, Давид Луис, Гари Кейхил, Виктор Моузес, Н'Голо Канте, Франсеск Фабрегас, Маркос Алонсо, Педро Родригес, Диего Коста, Еден Азар.