Челси води с 2:0 на Арсенал след първото полувреме

Челси води на Арсенал с 2:0 след първите 45 минути на "Емирейтс" в дербито от 36-ия кръг в английската Висша лига. В 28-та минута Дидие Дрогба центрира от пряк свободен удар и Алекс надскочи Силвестре, и с глава откри резултата.

 

Арсенал взе инициативата след това, но прекрасен гол на Анелка спря устрема им. Французинът получи топката в центъра на терена и с прекрасен рей стигна почти до наказателното поле и с мощен удар удвои преднината на „сините".