Челси вкара четири на сборен тайландски отбор, отново суша за Торес (видео)

Лондонският Челси записа победа във втория си мач от своето азиатско турне, съкрушавайки с убедителното 4:0 сборен тим на Тайланд. Срещата се изигра в столицата Бангкок, а възпитаниците на Андре Вияш Боаш се реваншираха за неубедителното си представяне срещу сборен отбор на Малайзия, когато "сините" издрапаха минимален успех с 1:0.

Резултатът на ст. "Раджамангала" бе открит след 38 минути игра, когато точен за английския гранд бе Франк Лампард.

Челси успя да удвои след само няколко минути игра през втората част, не и без помощта на тайландския страж Патаракорн Танганурат, който допусна грешка при удар на португалския бранител Жозе Босингва.

Скоро след това последва и трето попадение в азиатската врата, когато точен отново бе един от защитниците на Вияш Боаш. Сръбският национал Бранислав Иванович направи резултата класически в 52', а двадесет минути по-късно влезлият като смяна Флоран Малуда оформи крайното 4:0 в полза на Челси.

Притеснително обаче отново бе вялото представяне на най-скъпия футболист в английския футбол - Фернандо Торес, който отново не успя да се разпише във вратата на съперника, нито пък да демонстрира качествата, поради които Роман Абрамович заплати 50 милиона паунда на Ливърпул за услугите му.

Следващата стъпка на Челси ще бъде Хонконг, където лондонският клуб ще изиграе приятелска среща с местния тим Китчее. Краят на турнето за Челси ще дойде с двубой срещу друг английски състав - един измежду Блекбърн и Астън Вила.

Състав на Челси:Чех (Иларио) (Блекман); Босингва (Ферейра), Иванович (Чалоба), Тери (Райкович), Ван Аанхолт (Коул); Микел (Клифърд), МакЕхран (Жирков), Лампард (Малуда); Анелка (Калу), Торес (Дрогба), Стъридж (Бенаюн)