Челси унижен, обърнат и съсипан за ФА Къп (ВИДЕО)

Един от фаворитите за трофея Челси сензационно напусна битката за спечелване на ФА Къп, след като днес "сините" допуснаха шокиращо домакинско поражение с 2:4 от втородивизионния Брадфорд в среща от четвъртия кръг на надпреварата.

Загубата на лондончани е още по-изненадваща и с оглед на факта, че Челси водеше в резултата 2:0, преди футболистите на Жозе Моуриньо да допуснат сензационен обрат, допускайки четири безответни попадения.

Гари Кейхил и Рамирес дадоха солиден аванс на "сините", но с головете на Стийд, Мораис, Халидей и Йейтс тимът на Брадфорд стигна до пълен обрат.

Жозе Моуриньо очаквано направи сериозен брой промени в своя стартов състав, а фигури като Дидие Дрогба, Лоик Реми, Мохамед Салах, Рамирес и Курт Зума получиха шансове за изява в титулярния състав. След почивката португалецът потърси по-позитивен развой на срещата и включи в игра Фабрегас, Вилиан и Азар, но и тяхната поява на терена не даде желания резултат.

4131224

До 38' събитията на терена по нищо не предвещаваха подобен развой, тъй като Челси успя да се сдобие с преднина от две попадения в своя полза. В 21' Гари Кейхил засече на близката греда центриране на Оскар и откри за домакините, а в 38' "сините" удвоиха. Рамирес направи добро двойно подаване със Салах и стреля прецизно, а Челси увеличи аванса си - 2:0.

Оттук-нататък обаче почна и свободното падане в играта на домакините. Още в 41' гостите намалиха чрез Джон Стийд, който стреля отлично с левия крак и матира Петър Чех за 2:1.

4131225

Втората част се оказа една от най-кошмарните за Челси и Жозе Моуриньо в последно време, защото Брадфорд наниза три безответни гола във вратата на домакините.

В 75' Филипе Мораис изравни за Брадфорд след успешна добавка от спасяване на Чех, а в 82' трибуните на "Стамфорд Бридж" утихнаха, защото гостите излязоха и напред. Анди Халидей се разписа след асистенция на Стийд за 2:3, а в добавеното време Йейтс оползотвори ново подаване на Стийд за крайното 2:4.