Челси триумфира на Уембли срещу безидеен Тотнъм (ВИДЕО)

Отборът на Челси затвърди прекрасното си представяне до тук през сезона и днес възпитаниците на Жозе Моуриньо надвиха Тотнъм с 2:0 на Уембли, като по този начин спечелиха Купа на лигата. Головете за победителите отбелязаха Джон Тери и Кайл Уокър, който си вкара автогол.

За „сините” това е пети трофей от тази надпревара и с победата те взеха реванш от днешния си съперник за загубата с 2:1 през 2008 година.

Символичните домакини доминираха през по-голямата част от двубоя, а най-опасното положение за гостите бе в петата минута, когато Кристиан Ериксен уцели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Жозе Моуриньо заложи на опитния Петър чех на вратата, пред него в защитата се подвизаваха Сезар Аспиликуета, Курт Зума, Джон Тери и Бранислав Иванович. В халфовата линия като опорни полузащитници действаха Гари Кейхил и Рамиреш, а Еден Азар, Франсеск Фабрегас и Уилиан помагаха на Диего Коста, който бе поставен сам на върха на атаката.

Мениджърът на символичните гости Маурисио Почетино заложи на абсолютно същата тактика, като в атака действаше топреализаторът на клуба Хари Кейн, съдействие му оказваха Серж Шадли, Кристиян Ериксен и Андрюс Таунзенд. Като дефанзивни халфове се подвизаваха Райън Мейсън и Набил Бенталеб, а Дани Ройз, Ян Вертонген, Ерик Диър и Кайл Уокър бранеха вратата на Юго Лорис.

Срещата започна с куп бързи атаки по посока на двете врати, а най-чистото положение се откри пред Рамиреш, когато в 5-тата минута той получи шанс да стреля, но шутът му бе блокиран от Ерик Диър.

В 10-тата минута "шпорите" получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар за нарушение срещу Хари Кейн. Зад топката застана Кристиян Ериксен, който по прекрасен начин прехвърли "синята" стена, но топката срещна напречната греда на вратата пазена от Петър Чех.

Само минута по-късно Кейн открадна топка в центъра на терена и навлезе в половината на Челси, след което шутира, но изстрелът бе твърде слаб, за да затрудни опитния страж на символичните домакини.

В 18-тата минута Еден Азар бе спънат малко преди границата на наказателното поле и Челси получи също право да изпълни пряксвободен удар, но изстрелът на Уилиан бе разочароващ.

И в тази среща нападателят на Челси Диего Коста не пропусна опитите си да провокира противниковите играчи, като дори си позволи да удари без топка Набил Бенталеб, но това остана незабелязано от реферът Антъни Тейлър. Спречкването между Коста и играчи на "шпорите" започна още от началото на срещата, когато Диър изби топката от краката на бразилеца, който се разгневи и започна да го обижда. Последва спречкване, потушено от Антъни Тейлър.

След по-малко от 60 секунди, последва ново спречкване между двамата, след като Диър спъна Коста, но този път получи жълт картон за нарушението си.

В 35-тата минута Тотнъм организира нова добра атака. Дани Роуз проби добре от ляво, след което намери свободния Ериксен в наказателното поле, последва шут на офанзивния халф, но Чех внимаваше и улови топката.

Две минути преди края на първата част символичните домакини поведоха в резултата чрез своя капитан Джон Тери. Уилиан центрира от фаул, топката не бе изчистена добре от защитата в "бяло" и попадна на крака на ветерана. Той не се поколеба и нанесе изстрел, който рикошира във футболист на Тотнъм и влетя в мрежата зад Юго Лорис.

Само минута по-късно имаше нова опасност пред стража на "шпорите". Азар центрира от корнер и топката стигна до Гари Кейхил, който стреля много хубаво с глава, но Лорис бе на мястото си и спаси вратата си от второ попадение. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Второто полувреме започна по-добре за Челси, като играчите на Жозе Моуриньо владееха повече топката и създадоха най-чистото положение през първите 5 минути, след като Франсеск Фабрегас отправи страхотен изстрел със задна ножица в долния ляв ъгъл, но Лорис отново бе на мястото си, за да спаси "гостите".

В 56-тата минута Челси направи голяма крачка към победата, след като Фабрегас изведе отлично Коста в наказателното поле на "шпорите", нападателя опита да подаде успоредно на вратата, но вместо това топката среща крака на Кайл Уокър и се спря в мрежата на "белите" за 2:0.

Последва мигновена смяна от Маурисио Почетино, като в игра се появи Муса Дембеле за сметка на Андрюс Таунзенд.

В 64-тата минута добро двойно подаване между Азар и Уилиан като по чудо не завърши с гол, след като изстрелът на белгиеца мина на сантиметри от дясната греда.

Последваха десет силни минути за Тотнъм, като те владееха топката през по-голямата част от времето, но нямаха шанс да организират добра атака, тъй като защитата в синьо спираше всеки техен опит.

Преди 80-тата минута на терена се появиха още двама нападатели за Тотнъм - Роберто Солдадо и Ерик Ламела, но и това не помогна, като до края на срещата нито един играч в бяло не създаде голово положение и по този начин Челси триумфира за пети пъти в историята си в турнира за Купата на лигата.