Челси се развихри и запъти Астън Вила към долната дивизия (ВИДЕО)

Челси постигна очаквана и убедителна победа с 4:0 като гост на последния в класирането Астън Вила, като допълнително усложни ситуацията на домакините и ги запъти към Чемпиъншип шест кръга преди края на сезона във Висшата лига.

„Сините“ от Лондон нямаха особени проблеми да наложат превъзходството си в срещата, макар да излязоха на „Вила Парк“ в доста експериментален състав – с Лоик Реми начело на атаката (Диего Коста е наказан за два мача), Кенеди и Лофтъс-Чийк като офанзивни халфове и Миазга (дебютант) и Баба Раман в ариегарда.

Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата в 26-ата минута, засичайки центриране отдясно на Сесар Аспиликуета. Малко преди това Реми бе напуснал принудително терена и това даде шанс на Алешандре Пато да направи своя дебют за Челси.

Бразилецът бе повален в наказателното поле от противников защитник в самия край на първата част и съдията логично отсъди дузпа, която потърпевшият реализира за 0:2 и ознаменува дебюта си с попадение за „сините“.

В 46-ата и 59-ата Педро Родригес се разписа на два пъти, за да направи още по-изразителна победата на Челси – 0:4.

Челси събра 44 точки и поне временно е на девето място в класирането (Ливърпул е със същият актив на 10-та позиция в момента, но цели два мача по-малко) и продължава да изостава значително от топ 6 (засега с шест точки, но с мач повече от отборите пред „сините“).

Астън Вила продължава да се намира в безнадеждно положение с едва 16 пункта в актива си и цели 12 точки изоставанет от спасителното 17-то място.

Aston Villa vs Chelsea 0-4 All Goals...by tony-hoksa1